Stanowiska i linie montażowe

WIECEJ
INFORMACJI
518 087 207

Podstawą do osiągnięcia wysokiej jakości wyrobu finalnego są odpowiednio przygotowane stanowiska pracy. Oferowane przez nas stoły warsztatowe i linie montażowe wykonujemy tak, by zwiększyć efektywność pracy oraz zapewnić wygodę i bezpieczeństwo pracownikom. Posiadając wieloletnie doświadczenie w tym zakresie gwarantujemy fachowe doradztwo, optymalne dopasowanie produktu do wymogów oraz satysfakcję z użytkowania zaproponowanych przez nas rozwiązań.

Nasze stanowiska do montażu wykonujemy z systemowych anodowanych profili aluminiowych. Anodowanie poprawia walory użytkowe i estetyczne, zwiększając trwałość konstrukcji. Dzięki innowacyjnym systemom można w dowolny sposób konfigurować oraz modyfikować stanowiska tak, by zapewnić optymalną ergonomię wykonywanych czynności.

Projektowane przez naszych konstruktorów stanowiska umożliwiają łatwy dostęp do podzespołów co zwiększa efektywność pracy.

Cele i inspiracje

Projektując stoły do montażu kierujemy się koncepcją zarządzania produkcją Lean Manufacturing opartą na eliminowaniu marnotrawstwa. Naszym priorytetem jest stworzenie środowiska, w którym zakłócenia, przestoje i zbędne przerwy są wyeliminowane.

Czerpiemy inspiracje z japońskiej ideologii Poka Yoke. Stanowiska montażowe tworzymy tak, żeby zapobiec jakimkolwiek pomyłkom. Oferujemy rozwiązania, które zapewniają pełną kontrolę nad procesem, oszczędzają czas i eliminują błędy ludzkie.

Zależy nam na tym, aby nasze pomysły konstrukcyjne optymalizowały proces montażu, dlatego proponujemy rozwiązania zgodne z filozofią Kaizen, która jest kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa i polega na nieustannym doskonaleniu. Nasze linie montażowe umożliwiają skrócenie czasu pracy i poprawiają jej efektywność.

Pełna personalizacja

Każda projektowana linia montażowa lub stanowisko jest przez nas dopasowane do konkretnego typu produkcji. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta, wspólne definiowanie potrzeb produkcyjnych oraz adaptację właściwych rozwiązań. Dobrym przykładem personalizacji są stanowiska wyposażone w płynną regulację wysokości.
Wychodząc na przeciw potrzebom Klientów proponujemy systemy podnoszenia, oparte na prostym układzie hydraulicznym lub śrubowym. Składają się one z siłowników, jednostek liniowych i napędzanych nóg stołowych. Połączony za pomocą elastycznych przewodów system działa w precyzyjny i zsynchronizowany sposób. Sterowanie wysokością stanowiska odbywa się za pomocą korby ręcznej lub panela z przyciskami. Nasze systemy podnoszące znajdują zastosowanie w wielu obszarach produkcyjnych i montażowych.

Ponadto, oferujemy inne elementy zwiększające komfort pracy, takie jak:

  • regulowane półki nad i pod blatem,
  • szuflady i boksy w wielu konfiguracjach,
  • regulację wysokości,
  • uchwyty na napoje, dokumenty, rolki z folią lub papierem do pakowania,
  • uchwyty i balansery na narzędzia,
  • gniazda elektryczne,
  • oświetlenie punktowe lub rozproszone,
  • przyłącza sprężonego powietrza,
  • osprzęt ESD,
  • blaty z laminowanej płyty wiórowej lub ze sklejki czy z tworzywa itd., które dodatkowo mogą być pokryte gumą, filcem, blachą lub innymi materiałami dobranymi na podstawie potrzeb danej produkcji.

Potrafimy stworzyć konstrukcję, która zadowoli najbardziej wymagającego Klienta, opracowując optymalny system stanowisk montażowych.

Niezależnie od tego czy na pierwszym miejscu stawiana jest wygoda czy produktywność, oferujemy nowoczesne stanowiska pracy w rozsądnej cenie.

Zadzwoń lub napisz do nas, a na pewno dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Ciebie !

ZAPMASTER – kompleksowa mechanika i automatyka przemysłowa – stanowiska montażowe, linie montażowe