Mechanika i automatyka przemysłowa ZAPMASTER

Manipulatory automatyczne

WIECEJ INFORMACJI
518 087 207

Wykonywane przez nas manipulatory stanowią alternatywę dla robotów przemysłowych, których użycie nie zawsze jest uzasadnione. Jak większość urządzeń, manipulatory dostosowujemy do konkretnej produkcji i wymagań klienta.

Posiłkując się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie zapewniamy kompleksową obsługę zawierającą: projekt, wykonanie, transport, montaż, programowanie, uruchomienie, szkolenie Służb Utrzymania Ruchu i dokumentację techniczną. Standardem jest również fachowe doradztwo, jak największe dopasowanie do wymogów i maksymalna satysfakcja z użytkowania wypracowanych przez nas rozwiązań.

FUNKCJA

Automatyczne manipulatory przemysłowe przeznaczone są do tzw. „handlingu”, czyli pobierania, przenoszenia i odkładania we współpracy z liniami produkcyjnymi. Dzięki swej unikalnej budowie mogą kooperować w zaprogramowanych cyklach z różnymi maszynami, takimi jak przenośniki, owijarki, prasy i inne maszyny obróbcze.

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wsporcza i główne elementy ram manipulatorów wykonane są z odpowiednio masywnych profili i blach stalowych malowanych proszkowo. Wewnątrz znajdują ruchome chwytaki pneumatyczne lub/i mechaniczno-pneumatyczne poruszające się na napędzanych wózkach. W zależności od potrzeb danej produkcji chwytaki mogą być mniej lub bardziej skomplikowane, a całe manipulatory mogą mieć zróżnicowane wymiary, udźwig oraz różną ilość osi – od 1 aż do 4.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, manipulatory sprzedajemy wraz z kompletnym systemem zabezpieczeń, zawierającym moduł bezpieczeństwa, ogrodzenie firmy TROAX, zamek bezpieczeństwa z ryglem zainstalowany na furtce oraz czujniki lub/i kurtyny świetlne na wszystkich wejściach/wyjściach gniazda roboczego.

Manipulator automatyczny - ZAPMASTER

NAPĘD

Do napędzania osi manipulatorów stosujemy tradycyjne silniki elektryczne z przekładniami lub w wymagających większej precyzji miejscach serwomotory, które zależnie od potrzeb współpracują z wózkami kołowymi lub kulkowymi poruszającymi się na prowadnicach szynowych.

Przeniesienie napędu najczęściej realizowane jest za pomocą precyzyjnych pasów zębatych lub łańcuchów rolkowych.

STEROWANIE

Wykonywane przez nas manipulatory wyposażone są w zewnętrzną szafę sterowniczą, która standardowo posiada sterownik, moduł bezpieczeństwa oraz panel operatorski HMI. Opcjonalnie dodajemy kontroler ruchu napędów, który w prosty sposób umożliwia zmianę ich parametrów.

Wszystkie części, które wykonujemy we własnym zakresie oraz te pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców, montowane są zgodnie ze sztuką, co w połączeniu z właściwym projektowaniem daje gwarancję długotrwałej i bezproblemowej pracy.

Na całym świecie manipulatory przemysłowe są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych o bardzo odmiennych profilach działalności. Urządzenia te często są zdolne całkowicie zastępować roboty pięcio  i sześcioosiowe. Zapmaster dostarcza kompletne systemy dopasowane do konkretnych wymagań produkcyjnych.

Automatyczne manipulatory o doskonałych parametrach

Czuwamy nad tym, aby w ręce Klientów oddawać sprzęt najwyższej klasy. W naszych maszynach stosujemy podzespoły najlepszych producentów. Współpracujemy z wieloma zakładami produkcyjnymi   i dzięki zdobytemu w ten sposób doświadczeniu jesteśmy w stanie opracować manipulator perfekcyjnie wykonujący zadania w określonych warunkach. Nasze rozwiązania technologiczne zostały docenione przez wielu partnerów. Gniazda manipulatorów automatycznych zabezpieczamy ogrodzeniami TROAX.
Odpowiednie materiały i praktyczne rozwiązania
Wraz ze wzrastającymi kosztami pracy manipulatory i roboty przemysłowe znajdują coraz szersze zastosowanie w procesach produkcyjnych. Odpowiednia konfiguracja, oparta na sugestiach i oczekiwaniach klienta umożliwia realizację różnych zadań.

Manipulatory przemysłowe zmieniają procesy produkcji

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i przedstawienia swoich potrzeb.

Powiązane produkty: