Manipulatory automatyczne

WIECEJ INFORMACJI
518 087 207

Wykonywane przez nas manipulatory stanowią alternatywę dla robotów przemysłowych, których użycie nie zawsze jest uzasadnione. Jak większość urządzeń, manipulatory dostosowujemy do konkretnej produkcji i wymagań klienta.

Posiłkując się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie zapewniamy kompleksową obsługę zawierającą: projekt, wykonanie, transport, montaż, programowanie, uruchomienie, szkolenie Służb Utrzymania Ruchu i dokumentację techniczną. Standardem jest również fachowe doradztwo, jak największe dopasowanie do wymogów i maksymalna satysfakcja z użytkowania wypracowanych przez nas rozwiązań.

FUNKCJA

Automatyczne manipulatory przemysłowe przeznaczone są do tzw. „handlingu”, czyli pobierania, przenoszenia i odkładania we współpracy z liniami produkcyjnymi. Dzięki swej unikalnej budowie mogą kooperować w zaprogramowanych cyklach z różnymi maszynami, takimi jak przenośniki, owijarki, prasy i inne maszyny obróbcze.

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wsporcza i główne elementy ram manipulatorów wykonane są z odpowiednio masywnych profili i blach stalowych malowanych proszkowo. Wewnątrz znajdują ruchome chwytaki pneumatyczne lub/i mechaniczno-pneumatyczne poruszające się na napędzanych wózkach. W zależności od potrzeb danej produkcji chwytaki mogą być mniej lub bardziej skomplikowane, a całe manipulatory mogą mieć zróżnicowane wymiary, udźwig oraz różną ilość osi – od 1 aż do 4.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, manipulatory sprzedajemy wraz z kompletnym systemem zabezpieczeń, zawierającym moduł bezpieczeństwa, ogrodzenie firmy TROAX, zamek bezpieczeństwa z ryglem zainstalowany na furtce oraz czujniki lub/i kurtyny świetlne na wszystkich wejściach/wyjściach gniazda roboczego.

Manipulator automatyczny - ZAPMASTER

NAPĘD

Do napędzania osi manipulatorów stosujemy tradycyjne silniki elektryczne z przekładniami lub w wymagających większej precyzji miejscach serwomotory, które zależnie od potrzeb współpracują z wózkami kołowymi lub kulkowymi poruszającymi się na prowadnicach szynowych.

Przeniesienie napędu najczęściej realizowane jest za pomocą precyzyjnych pasów zębatych lub łańcuchów rolkowych.

STEROWANIE

Wykonywane przez nas manipulatory wyposażone są w zewnętrzną szafę sterowniczą, która standardowo posiada sterownik, moduł bezpieczeństwa oraz panel operatorski HMI. Opcjonalnie dodajemy kontroler ruchu napędów, który w prosty sposób umożliwia zmianę ich parametrów.

Wszystkie części, które wykonujemy we własnym zakresie oraz te pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców, montowane są zgodnie ze sztuką, co w połączeniu z właściwym projektowaniem daje gwarancję długotrwałej i bezproblemowej pracy.

Na całym świecie manipulatory przemysłowe są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych o bardzo odmiennych profilach działalności. Urządzenia te często są zdolne całkowicie zastępować roboty pięcio  i sześcioosiowe. Zapmaster dostarcza kompletne systemy dopasowane do konkretnych wymagań produkcyjnych.

Automatyczne manipulatory o doskonałych parametrach

Czuwamy nad tym, aby w ręce Klientów oddawać sprzęt najwyższej klasy. W naszych maszynach stosujemy podzespoły najlepszych producentów. Współpracujemy z wieloma zakładami produkcyjnymi   i dzięki zdobytemu w ten sposób doświadczeniu jesteśmy w stanie opracować manipulator perfekcyjnie wykonujący zadania w określonych warunkach. Nasze rozwiązania technologiczne zostały docenione przez wielu partnerów. Gniazda manipulatorów automatycznych zabezpieczamy ogrodzeniami TROAX.
Odpowiednie materiały i praktyczne rozwiązania
Wraz ze wzrastającymi kosztami pracy manipulatory i roboty przemysłowe znajdują coraz szersze zastosowanie w procesach produkcyjnych. Odpowiednia konfiguracja, oparta na sugestiach i oczekiwaniach klienta umożliwia realizację różnych zadań.

Manipulatory przemysłowe zmieniają procesy produkcji

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i przedstawienia swoich potrzeb.

ZAPMASTER – kompleksowa mechanika i automatyka przemysłowa – manipulatory przemysłowe.

Powiązane produkty: