Paletyzatory i depaletyzatory

WIECEJ INFORMACJI
518 087 207

FUNKCJA

Paletyzatory wykorzystywane są na ostatnim etapie produkcji i służą do automatycznego układania ładunków takich jak: kartony, skrzynki, worki, zgrzewki i inne opakowania na dowolne palety (np. EUR).

Depaletyzatory mają odwrotną funkcję i służą do automatycznego zdejmowania ładunków z palet.

Jak większość urządzeń produkowanych przez nas, paletyzatory dostosowujemy do konkretnego typu ładunku, prędkości linii wytwórczej lub konfekcjonującej i wymagań klienta.

Posiłkując się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie zapewniamy kompleksową obsługę zawierającą: projekt, wykonanie, transport, montaż, programowanie, uruchomienie, szkolenie SUR i dokumentację techniczną. Standardem jest również fachowe doradztwo, jak największe dopasowanie do wymogów i maksymalna satysfakcja z użytkowania wypracowanych przez nas rozwiązań.

NAPĘD

Do napędzania osi paletyzatorów stosujemy tradycyjne silniki elektryczne z przekładniami lub w wymagających większej precyzji miejscach serwomotory, które zależnie od potrzeb współpracują z wózkami kołowymi lub kulkowymi poruszającymi się na prowadnicach szynowych.

Przeniesienie napędu najczęściej realizowane jest za pomocą precyzyjnych pasów zębatych lub łańcuchów rolkowych.

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wsporcza i główne elementy ram paletyzatorów wykonane są z odpowiednio masywnych profili i blach stalowych malowanych proszkowo. Wewnątrz znajdują się ruchome chwytaki pneumatyczne lub/i mechaniczno-pneumatyczne poruszające się na napędzanych wózkach. W zależności od potrzeb danej linii chwytaki mogą być mniej lub bardziej skomplikowane, a całe paletyzatory mogą mieć zróżnicowane wymiary i udźwig.

Paletyzatory mogą być rozbudowane o następujące urządzenia peryferyjne:

  • przenośnik zasilający,

  • automatyczny magazynek z podajnikiem palet,

  • owijarkę automatyczną,

  • przenośnik buforowy gotowych palet.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, paletyzatory sprzedajemy wraz z kompletnym systemem zabezpieczeń zawierającym: moduł bezpieczeństwa, ogrodzenie firmy TROAX (link do podstrony „ogrodzenia bezp.”), zamek bezpieczeństwa z ryglem zainstalowany na furtce oraz czujniki lub/i kurtyny świetlne na wszystkich wejściach/wyjściach gniazda paletyzującego.

STEROWANIE

Wykonywane przez nas paletyzatory wyposażone są w zewnętrzną szafę sterowniczą, która standardowo posiada sterownik, moduł bezpieczeństwa oraz panel HMI. Opcjonalnie dodajemy kontroler ruchu napędów, który w prosty sposób umożliwia zmianę ich parametrów.

Wszystkie części, które wykonujemy we własnym zakresie oraz te pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców, montowane są zgodnie ze sztuką, co w połączeniu z właściwym projektowaniem daje gwarancję długotrwałej i bezproblemowej pracy.

Powiązane produkty: