FUNKCJA
Przenośniki rolkowe stanowią często stosowaną grupę transporterów i są wykorzystywane prawie w każdej gałęzi przemysłu do przenoszenia różnych towarów, zarówno lekkich jak i ciężkich, z punktu A do punktu B. Konieczną cechą transportowanych ładunków jest to, że muszą one posiadać odpowiednią, chociażby jedną stałą płaszczyznę, która będzie mogła opierać się na rolkach.
KONSTRUKCJA
Oferowane przez nas przenośniki charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz idealnym dopasowaniem do konkretnego typu produkcji. Dzięki temu, że mamy indywidualne podejście do każdego klienta, nasze przenośniki (jeśli tylko jest to technicznie możliwe) mogą mieć dowolną budowę: wymiary, jak i wyposażenie.
Do budowy ramy nośnej i podstawy wykorzystujemy: stal malowaną na dowolny kolor z palety RAL, stal nierdzewną bądź modułowe profile aluminiowe. Podstawa przenośnika może być wyposażona w stopy z regulacją wysokości, złącza kątowe przeznaczone do zakotwienia do posadzki albo koła jezdne.
W zależności od potrzeb układu budujemy przenośniki proste lub/i łukowe.
ROLKI
W wielu przypadkach, jednym z ważniejszych elementów przenośnika są rolki, na których transportowane są ładunki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży przemysłowej, a także współpracy z najlepszymi, światowymi producentami, jesteśmy w stanie zagwarantować prawidłowy dobór, a w efekcie i działanie przenośnika. Najczęściej stosowanymi przez nas rolkami są te wykonane z rur bezszwowych ocynkowanych z łożyskami precyzyjnymi. W zależności od ciężaru ładunku, szerokości transportera i innych uwarunkowań stosujemy rury o: różnych średnicach, różnorakich grubościach ścian oraz stosowną średnicę prętów wewnętrznych. W niektórych aplikacjach stosujemy także rolki z tworzywa albo powlekane materiałami, takimi jak: PCW, PU, guma czy filc.
Wykonywane przez nas przenośniki mogą być dodatkowo zaopatrzone w rozmaite akcesoria, takie jak: ograniczenia boczne, bandy końcowe, hamulce wytracające prędkość transportowanych ładunków i tym podobne.
NAPĘD
Przenośniki grawitacyjne nie posiadają napędu mechanicznego, a ruch transportowanych detali kontrolowany jest ręcznie lub poprzez niewielkie nachylenie, co pozwala na przemieszczanie się ładunków dzięki sile grawitacji. Przenośniki takie mogą być również używane w połączeniu z przenośnikami napędzanymi, tworząc zintegrowany układ.
STEROWANIE
Przenośniki grawitacyjne nie posiadają sterowania, ale mogą być wyposażone w sygnalizatory świetlno-dźwiękowe lub/i czujniki zintegrowane i sterujące pracą innych maszyn.
Wszystkie części do przenośników, które wykonujemy we własnym zakresie oraz te pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców, montowane są zgodnie ze sztuką, co w połączeniu z właściwym projektowaniem daje gwarancję długotrwałej i bezproblemowej pracy.
Powiązane produkty: